Sussex Squash
Online League Management System 2017/2018
League Rules
Mens Section

Friday 01-Sep-2017 to Monday 30-Apr-2018

Click on any Team to see its Fixtures and Results
[ Club Page ] [ Sussex Squash Website ] [ Player Statistics ] [ Squash Coverage ]
[ Enter Administrators Area ] [ Overdue Results List ] [ Links ]
[Mens] [2018 Racketball] [Eastbourne] [Juniors] [Ladies] [Racketball] [Sussex Business League]
[Previous Seasons] [ ]
[Find a Club] [Find a Coach] [Frequently Asked Questions]
Tuesday, 22nd May 2018 3:25 am

i-MASK - Eye and face protection for Squash and Racketball
Latest Results (float/click for more info): DIVISION THREE EAST:   Crowborough III  10  David Lloyd I  14   -   DIVISION THREE WEST:   Bluecoat Sports Horsham III  7  Chichester R and FC II  17   -   DIVISION TWO EAST:   Cooden II  18  Dunnings S and RC IV  5   -   DIVISION TWO EAST:   Dunnings S and RC IV  11  East Grinstead I  16   -   DIVISION TWO WEST:   Arun L.C. I  4  Bluecoat Sports Horsham II  20   -   DIVISION THREE WEST:   Storrington II  15  Middleton IV  7   -   DIVISION FOUR EAST:   Dunnings S and RC VI  4  East Grinstead II  17   -   DIVISION ONE WEST:   Bognor I  17  Brighton I  5   -   PREMIER DIVISION:   Dunnings S and RC I  16  Crowborough I  7   -   DIVISION TWO EAST:   Dunnings S and RC III  9  Crawley Squash Club III  17   -   
 
 

Free Junior Squash Coaching at Acorns Gym Copthorne every Saturday Morning
 
PREMIER DIVISION (3500)* Pld Won Points
Corals I 12 11 223
Crawley Squash Club I 12 9 170
Middleton I 12 8 159
Horsham I 12 5 118
Corals II 12 5 106
Crowborough I 12 2 93
Dunnings S and RC I 12 2 79
 
DIVISION ONE EAST (3000)* Pld Won Points
Corals III 11 9 162
Crawley Squash Club II 11 7 143
Dolphin I 11 6 124
Cooden I 11 4 118
University Squash I 11 3 102
Dunnings S and RC II 11 1 54
Crowborough II 6 0 0
 
 
DIVISION TWO EAST (2600)* Pld Won Points
Acorns Copthorne Squash Club I 16 14 255
Dunnings S and RC III 16 11 233
Crawley Squash Club III 16 10 231
Cooden II 16 10 221
Lewes I (formerly II) 16 8 213
Dolphin II 16 7 177
Corals VI 16 5 123
East Grinstead I 16 4 115
Dunnings S and RC IV 16 3 110
 
DIVISION THREE EAST (2400)* Pld Won Points
Crawley Squash Club IV 18 14 252
Dolphin III 18 12 243
Weald II (formerly III) 18 11 231
David Lloyd I 18 10 225
Burgess Hill I 18 7 180
Crowborough III 18 5 159
Brighton Rackets I 18 5 143
Dunnings S and RC V 18 5 135
Lewes II (formerly III) 18 3 123
Acorns Copthorne Squash Club II 18 0 0
 
DIVISION FOUR EAST (2200)* Pld Won Points
Crawley Squash Club V 18 13 251
Weald III (formerly IV) 18 10 245
Dolphin IV 18 9 220
Corals VII 18 11 210
Weald IV (formerly V) 18 9 205
Acorns Copthorne Squash Club III 18 6 156
East Grinstead II 18 6 152
Crowborough IV 18 5 144
Dunnings S and RC VI 18 2 109
Brighton Rackets II 18 0 0
 
       
 
 
 
 
 
 
 
 
DIVISION ONE WEST (3000)* Pld Won Points
Weald I (formerly II) 14 12 218
Bluecoat Sports Horsham I 14 10 218
Corals IV 14 11 193
Brighton I 14 8 180
Middleton II 14 6 149
Bognor I 14 5 131
The West Worthing Club I 14 2 126
Chichester R and FC I 14 2 94
 
DIVISION TWO WEST (2600)* Pld Won Points
Corals V 16 14 267
Bluecoat Sports Horsham II 16 11 221
Horsham II 16 8 193
The West Worthing Club II 16 8 191
Storrington I 16 8 179
Midhurst I 16 6 166
Arun L.C. I 16 7 161
Middleton III 16 6 139
Bognor II 16 4 103
 
DIVISION THREE WEST (2400)* Pld Won Points
Chichester R and FC II 16 13 253
The West Worthing Club III 16 8 195
Littlehampton I 16 9 190
Midhurst II 16 8 157
Arun L.C. II 16 7 155
Bluecoat Sports Horsham III 16 4 124
Middleton IV 16 5 122
Storrington II 16 2 74
Horsham III 16 0 0
 
 

* Relative playing standard of League (Base ES Grading Points)

System Updates

Featured Sites