Sussex Squash and Racketball Association
Online League Management System 2017/2018
League Rules

 
 

Airport Medical Services has been established since 1988 undertaking pilot licence medicals and other aviation medicals as well as general occupational health work. It is run by Dr Ken Edgington ably assisted by Dr Chris King and, until recently, by Dr Tony Goodwin and their secretarial staff. Dr Edgington and Dr Goodwin have had extensive experience in aviation and aviation medicine in the Armed Forces, with major airlines and Dr Edgington joined the practice from his last senior appointment as Chief Medical Officer of the UK CAA.
 
Fixtures for DIVISION THREE EAST [Full System Fixtures List] [Full System Fixtures List (All Sections)] [Main]
 
Day Date Time Division Venue Home Team AwayTeam
Monday 04-Sep-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Acorns Copthorne Squash Club II Won
17
4
Monday 04-Sep-2017 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Burgess Hill I Won
20
4
Friday 08-Sep-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Burgess Hill I Lost
9
17
Monday 11-Sep-2017 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Brighton Rackets I Won
20
0
T
Tuesday 12-Sep-2017 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Dolphin III Won
19
5
Tuesday 19-Sep-2017 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Crowborough III Won
20
4
Thursday 21-Sep-2017 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Dunnings S and RC V Won
17
5
Thursday 21-Sep-2017 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Acorns Copthorne Squash Club II Won
17
4
Thursday 21-Sep-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) David Lloyd I Lost
10
18
U
Monday 25-Sep-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Weald II (formerly III) Lost
10
15
Friday 29-Sep-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Lewes II (formerly III) Won
14
8
Tuesday 03-Oct-2017 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Burgess Hill I Won
19
8
Wednesday 04-Oct-2017 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Brighton Rackets I Won
18
4
Thursday 05-Oct-2017 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III David Lloyd I Lost
5
18
Monday 09-Oct-2017 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Acorns Copthorne Squash Club II Won
20
0
Wednesday 11-Oct-2017 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Dunnings S and RC V Won
18
6
Thursday 12-Oct-2017 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Crawley Squash Club IV Lost
6
16
Monday 16-Oct-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Lewes II (formerly III) Lost
9
15
Tuesday 17-Oct-2017 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Weald II (formerly III) Won
15
7
Thursday 19-Oct-2017 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Burgess Hill I Won
17
3
U
Friday 20-Oct-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Acorns Copthorne Squash Club II Lost
5
17
Monday 23-Oct-2017 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Crawley Squash Club IV Lost
6
19
U
Friday 27-Oct-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Dolphin III Lost
5
19
Thursday 02-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Acorns Copthorne Squash Club II Lost
6
16
M
Thursday 02-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Brighton Rackets I Lost
11
15
Thursday 02-Nov-2017 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Dolphin III Lost
9
19
Friday 03-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V David Lloyd I Won
16
9
M
Wednesday 08-Nov-2017 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Crawley Squash Club IV Won
18
4
Thursday 09-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Crowborough III Won
17
5
M
Monday 13-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Weald II (formerly III) Lost
7
16
Thursday 16-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Lewes II (formerly III) Won
16
8
Thursday 16-Nov-2017 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Crowborough III Won
19
9
Friday 17-Nov-2017 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Brighton Rackets I Won
17
8
U
Monday 27-Nov-2017 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Crowborough III Won
19
8
Tuesday 28-Nov-2017 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Dunnings S and RC V Won
20
2
Thursday 30-Nov-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Weald II (formerly III) Lost
7
16
Thursday 30-Nov-2017 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Brighton Rackets I Won
16
6
Friday 01-Dec-2017 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Lewes II (formerly III) Lost
10
15
Monday 04-Dec-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Brighton Rackets I Won
16
9
Tuesday 05-Dec-2017 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Lewes II (formerly III) Won
17
6
Monday 11-Dec-2017 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Weald II (formerly III) Won
15
9
M
Thursday 14-Dec-2017 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Burgess Hill I Lost
7
17
M
Thursday 14-Dec-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Dolphin III Lost
0
20
Friday 15-Dec-2017 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Crawley Squash Club IV
Friday 15-Dec-2017 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Crowborough III
Wednesday 03-Jan-2018 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) David Lloyd I
Monday 08-Jan-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Burgess Hill I
Thursday 11-Jan-2018 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Dolphin III
Friday 12-Jan-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Crawley Squash Club IV
Monday 15-Jan-2018 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Lewes II (formerly III)
Friday 19-Jan-2018 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Dolphin III
Monday 22-Jan-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Dunnings S and RC V
Tuesday 23-Jan-2018 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV David Lloyd I
Wednesday 24-Jan-2018 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Acorns Copthorne Squash Club II
Thursday 25-Jan-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Brighton Rackets I
Thursday 25-Jan-2018 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Dunnings S and RC V
Thursday 25-Jan-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Crowborough III
Wednesday 31-Jan-2018 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Lewes II (formerly III)
Thursday 01-Feb-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Crawley Squash Club IV
Friday 02-Feb-2018 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II David Lloyd I
Thursday 08-Feb-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I David Lloyd I
Thursday 08-Feb-2018 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Crawley Squash Club IV
Friday 09-Feb-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Brighton Rackets I
Thursday 15-Feb-2018 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Weald II (formerly III)
Tuesday 20-Feb-2018 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Acorns Copthorne Squash Club II
Wednesday 21-Feb-2018 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Burgess Hill I
Thursday 22-Feb-2018 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I David Lloyd I
Thursday 22-Feb-2018 19:30 DIVISION THREE EAST Dolphin III Lewes II (formerly III)
Friday 23-Feb-2018 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Crowborough III
Tuesday 27-Feb-2018 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Weald II (formerly III)
Thursday 01-Mar-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Burgess Hill I
Tuesday 06-Mar-2018 19:15 DIVISION THREE EAST Crawley Squash Club IV Brighton Rackets I
Thursday 08-Mar-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Dunnings S and RC V
Monday 12-Mar-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Crawley Squash Club IV
Thursday 15-Mar-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Dunnings S and RC V
Monday 19-Mar-2018 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Dolphin III
Wednesday 21-Mar-2018 19:40 DIVISION THREE EAST Weald II (formerly III) Crowborough III
Thursday 22-Mar-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Crawley Squash Club IV
Friday 23-Mar-2018 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Burgess Hill I
Monday 26-Mar-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III Dolphin III
Tuesday 27-Mar-2018 19:00 DIVISION THREE EAST Acorns Copthorne Squash Club II Dunnings S and RC V
Thursday 29-Mar-2018 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Weald II (formerly III)
Thursday 05-Apr-2018 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Acorns Copthorne Squash Club II
Thursday 12-Apr-2018 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Lewes II (formerly III)
Thursday 12-Apr-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Burgess Hill I Dolphin III
Friday 13-Apr-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Dunnings S and RC V Weald II (formerly III)
Monday 16-Apr-2018 19:15 DIVISION THREE EAST David Lloyd I Dunnings S and RC V
Thursday 19-Apr-2018 19:10 DIVISION THREE EAST Brighton Rackets I Crowborough III
Thursday 19-Apr-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Lewes II (formerly III) Acorns Copthorne Squash Club II
Monday 30-Apr-2018 19:20 DIVISION THREE EAST Crowborough III David Lloyd I
  Infringement Key

D
T
H
A
B
C
W
*

Home Team Default
Away Team Default
Home Team Infringements
Away Team Infringements
Both Teams have Infringements
Card not Received
One of the Clubs has withdrawn from the League
League Organiser Adjustments have been made to this result

[Main]