Sussex Squash and Racketball Association
Online League Management System 2017/2018
League Rules

 
 

Cosmetic bags, toiletry bags, tote bags, shopping bags, patchwork cushions, appliqued cushions, embroidered cushions, wheat bags, heat proof pot holders, owl cushions with pockets in the wings(great for holding remote controls). Door stops, mug rugs, cuddly toys, pin cushions, gifts for sewing enthusiasts, etui/needlework boxes, place mats, patchwork covered books with pen/pencil slot, peg bags, childrens mobiles, tissue holders, keyrings, glasses pouches, drawstring bags.
 
Fixtures for DIVISION FOUR EAST [Full System Fixtures List] [Full System Fixtures List (All Sections)] [Main]
 
Day Date Time Division Venue Home Team AwayTeam
Friday 01-Sep-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Brighton Rackets II Won
20
0
Friday 01-Sep-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Crowborough IV Won
16
8
Wednesday 06-Sep-2017 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Crowborough IV Won
16
9
Saturday 09-Sep-2017 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Acorns Copthorne Squash Club III Won
19
8
Monday 11-Sep-2017 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Crowborough IV Lost
4
20
U
Thursday 14-Sep-2017 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Dunnings S and RC VI Lost
9
14
U
Friday 15-Sep-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Weald IV (formerly V) Won
20
1
Friday 22-Sep-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Weald IV (formerly V) Lost
4
20
Tuesday 26-Sep-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Dunnings S and RC VI Won
16
9
Tuesday 26-Sep-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Brighton Rackets II Won
20
4
U
Wednesday 27-Sep-2017 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Crawley Squash Club V Lost
4
19
U
Friday 29-Sep-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Weald III (formerly IV) Lost
2
20
Monday 02-Oct-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Dolphin IV Won
18
7
Tuesday 03-Oct-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Weald III (formerly IV) Lost
4
19
H*
Friday 06-Oct-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Acorns Copthorne Squash Club III Won
19
4
Monday 09-Oct-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Crowborough IV Won
20
4
Tuesday 10-Oct-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Weald III (formerly IV) Won
16
9
Saturday 14-Oct-2017 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Dunnings S and RC VI Won
17
6
Tuesday 24-Oct-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Corals VII Won
20
0
T
Tuesday 24-Oct-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV East Grinstead II Won
17
6
Wednesday 25-Oct-2017 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Weald III (formerly IV) Lost
6
20
Monday 30-Oct-2017 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II East Grinstead II Lost
4
19
Monday 30-Oct-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Crawley Squash Club V Lost
5
18
Saturday 04-Nov-2017 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Dolphin IV Won
17
7
Thursday 09-Nov-2017 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Weald III (formerly IV) Won
15
9
U
Friday 10-Nov-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Dolphin IV Lost
8
19
Saturday 11-Nov-2017 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Weald IV (formerly V) Won
17
8
U
Monday 13-Nov-2017 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Acorns Copthorne Squash Club III Won
15
9
U
Thursday 16-Nov-2017 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V East Grinstead II Lost
9
9
U*
Friday 17-Nov-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Dunnings S and RC VI Won
20
3
Monday 20-Nov-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Brighton Rackets II Won
18
6
U
Tuesday 21-Nov-2017 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Dolphin IV Won
19
7
Monday 27-Nov-2017 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Corals VII Lost
0
20
H*
Monday 27-Nov-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Acorns Copthorne Squash Club III Won
20
0
Tuesday 28-Nov-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Crowborough IV Won
20
2
Friday 01-Dec-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Corals VII Lost
5
17
M
Friday 01-Dec-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Crawley Squash Club V Lost
8
18
Wednesday 06-Dec-2017 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Dolphin IV Lost
8
15
Thursday 07-Dec-2017 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Brighton Rackets II Won
20
1
M
Friday 08-Dec-2017 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Dunnings S and RC VI Won
15
10
Monday 11-Dec-2017 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) East Grinstead II Won
16
6
Wednesday 13-Dec-2017 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Dunnings S and RC VI Won
19
4
Saturday 16-Dec-2017 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Weald III (formerly IV)
Tuesday 19-Dec-2017 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Crawley Squash Club V
Wednesday 03-Jan-2018 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Corals VII
Friday 05-Jan-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Crowborough IV
Saturday 06-Jan-2018 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Brighton Rackets II
Monday 08-Jan-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Weald III (formerly IV)
Tuesday 09-Jan-2018 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Acorns Copthorne Squash Club III
Saturday 13-Jan-2018 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Crawley Squash Club V
Tuesday 16-Jan-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Weald IV (formerly V)
Tuesday 16-Jan-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Acorns Copthorne Squash Club III
Wednesday 17-Jan-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Brighton Rackets II
Friday 19-Jan-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Crawley Squash Club V
Saturday 20-Jan-2018 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII East Grinstead II
Monday 22-Jan-2018 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Dolphin IV
Friday 26-Jan-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Weald IV (formerly V)
Monday 29-Jan-2018 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Weald III (formerly IV)
Tuesday 30-Jan-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Dolphin IV
Friday 02-Feb-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Brighton Rackets II
Saturday 03-Feb-2018 16:00 DIVISION FOUR EAST Corals VII Crowborough IV
Monday 05-Feb-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Dunnings S and RC VI
Friday 09-Feb-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Crawley Squash Club V
Friday 09-Feb-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Acorns Copthorne Squash Club III
Monday 12-Feb-2018 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Weald IV (formerly V)
Thursday 15-Feb-2018 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Crowborough IV
Friday 16-Feb-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Acorns Copthorne Squash Club III
Friday 16-Feb-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Dolphin IV
Thursday 22-Feb-2018 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Weald IV (formerly V)
Monday 26-Feb-2018 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Crawley Squash Club V
Tuesday 27-Feb-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV East Grinstead II
Tuesday 27-Feb-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Corals VII
Wednesday 28-Feb-2018 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Weald IV (formerly V)
Friday 02-Mar-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI East Grinstead II
Thursday 08-Mar-2018 19:15 DIVISION FOUR EAST Crawley Squash Club V Corals VII
Friday 09-Mar-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Crowborough IV
Tuesday 13-Mar-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Weald IV (formerly V)
Wednesday 14-Mar-2018 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III Brighton Rackets II
Friday 16-Mar-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) Corals VII
Tuesday 20-Mar-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Dunnings S and RC VI
Thursday 22-Mar-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald III (formerly IV) East Grinstead II
Monday 26-Mar-2018 19:10 DIVISION FOUR EAST Brighton Rackets II Dunnings S and RC VI
Monday 26-Mar-2018 19:40 DIVISION FOUR EAST Weald IV (formerly V) Corals VII
Tuesday 27-Mar-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST Dolphin IV Crawley Squash Club V
Wednesday 28-Mar-2018 19:00 DIVISION FOUR EAST Acorns Copthorne Squash Club III East Grinstead II
Friday 06-Apr-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Weald III (formerly IV)
Friday 06-Apr-2018 19:30 DIVISION FOUR EAST East Grinstead II Dolphin IV
Tuesday 10-Apr-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Brighton Rackets II
Friday 20-Apr-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Dunnings S and RC VI Corals VII
Tuesday 24-Apr-2018 19:20 DIVISION FOUR EAST Crowborough IV Acorns Copthorne Squash Club III
  Infringement Key

D
T
H
A
B
C
W
*

Home Team Default
Away Team Default
Home Team Infringements
Away Team Infringements
Both Teams have Infringements
Card not Received
One of the Clubs has withdrawn from the League
League Organiser Adjustments have been made to this result

[Main]